Hazard i jego korzyści poznawcze

Każdy wieczór karciany z przyjaciółmi lub rodziną jest wart nie tylko dla miłego spędzenia czasu z bliskimi. Udowodniono, że istnieje kilka korzyści płynących z gier losowych, z których jedną jest pomaganie ludzkiemu umysłowi w zachowaniu czujności. Dzieje się tak za sprawą wszystkiego, co mózg przetwarza podczas gry: poznanie zasad, technik, sztuczek i świadomość ruchów rywali to tylko niektóre z rzeczy, które pomagają.

Według badań przeprowadzonych przez dr Jeffreya L. Cummingsa z University of Nevada, hazard ma wiele zalet. Możesz się wiele nauczyć, ponieważ ograniczają zdolności poznawcze i psychomotoryczne.

W szczególności badania przeprowadzone przez neurologa i wiceprezesa Departamentu Zdrowia Mózgu na Uniwersytecie Nevada wykazały, że gra w pokera zmniejsza ryzyko zachorowania na Alzheimera nawet o 50%.

„Mamy informacje, które zaświadczają, że pacjenci bez demencji to ci, którzy nadal są w stanie normalnie pracować, często stymulowani dużym wysiłkiem umysłowym. Z poznawczego punktu widzenia lepiej jest sprawić, by umysł pracował nieprzerwanie”. powiedział Jeffrey Cummings.

Badania wykazują korzyści poznawcze u osób, które często bawią się w domki zabaw

Nie tylko gra fizyczna ma swoje zalety, ale także gry online mają swoje zalety. Jednym z przykładów jest życie w Argentynie, jednym z krajów, które przeżyły zamknięcie swoich gier i które wciąż walczą o powrót do aktywności; ich klienci stwierdzili , że witryny kasyn online mogą pozostać aktywne i utrzymywać izolację społeczną poprzez spotykanie ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Jedną z istniejących obecnie zalet jest to, że nie trzeba chodzić do kasyna, aby grać w pokera lub jakąkolwiek inną grę. Teraz wszystko jest w zasięgu smartfona, a kasyna online mają wybór najlepszych gier na Twój telefon .

Wzięło w nim udział 5000 osób i wykazano, że udział w czynnościach umysłowych, takich jak gry karciane, w które gra się kilka razy w tygodniu, również zmniejsza ryzyko demencji o 50%.

„Mamy społeczne wyobrażenie o tym, co oznacza emerytura i do tego pomysłu musimy wrócić. Logiczną konsekwencją posiadanych przez nas danych na temat demencji jest to, że osoba zdolna do pracy jest naturalnie stymulowana” – wyjaśnił kilka lat temu lekarz w tym zakresie.

Gry losowe i korzyści

Jednym z pierwszych widocznych bodźców w grach kasynowych jest pamięć. Jedną z gier, która pomaga w tym zakresie, jest blackjack. Według różnych doniesień odnajdywanie kart, które jeszcze nie pojawiły się w grze lub zapamiętywanie kombinacji nagród, które mają najwyższą wartość w slotach, to także ćwiczenia, które mają pozytywny wpływ na zdolność zapamiętywania informacji.

Dla tych, którzy są przyzwyczajeni do gry w bingo lub lotto, można zwiększyć refleks ręki i oczu. Rozwija to koordynację między obiema częściami ciała, więc kilka rund bingo w tygodniu może pomóc zachować sprawność mózgu. Należy pamiętać, że wiele starszych osób cieszy się nie tylko samą aktywnością, ale także korzyściami płynącymi z tych gier losowych.

W rzeczywistości, według badań przeprowadzonych przez naukowców z Case Western Reserve University, Boston University i Bridgewater State University, bingo to gra, która nie tylko pomaga w socjalizacji, ale także poprawia wydajność poznawczą i percepcję wizualną. Wyniki te zostały opublikowane w artykule „Bingo! Wspomagana zewnętrznie interwencja w zakresie wyników wyszukiwania wad wzrokowych w normalnym starzeniu się, chorobie Parkinsona i chorobie Alzheimera”.

Podczas śledztwa naukowcy przetestowali kartony o różnych rozmiarach, kontrastach i złożoności wizualnej. Ma to na celu ustalenie, w jaki sposób problemy wzrokowe mogą wpływać na funkcje poznawcze uczestników.

Osoby, które łatwo tracą koncentrację, mogą spróbować poprawić swoją koncentrację w niektórych grach karcianych, takich jak wspomniany wcześniej poker, blackjack czy nawet bakarat. Podczas każdej z tur musisz skupić się wyłącznie na grze, w ten sposób uczysz swój mózg ignorowania wszystkiego, co może komplikować grę.

Ogólnie rzecz biorąc, gry losowe mogą nawet dać chłód do podejmowania ważnych decyzji. W każdym z nich musisz mieć determinacje, a te wpłyną w negatywny lub pozytywny sposób na to, co dzieje się podczas twojej gry. Ponadto będzie to miało wpływ na pozostałych uczestników, można więc powiedzieć, że ocena ryzyka jest stała i wszystko to można zastosować w życiu codziennym: w domu, w pracy czy w każdym innym czasie.